>Mõned ülesanded: natüürmort

>Tuhnisin arvutis ja leidsin mõned vanad fotod laste töödest. Väga palju ma asju üles pildistanud pole, üritan seda nüüd süsteemsemalt tegema hakata.
Esiteks üks NATÜÜRMORT. Mulle ei meeldi tavalises koolitunnis teha klassikalist vaikelu – õpilaste võimed on erinevad ning nii tõusevad nn “hea käega” õpilaste tööd liiga selgelt esile ning ülejäänutel tekib automaatselt tunne, et “ah, mina nagunii joonistada ei oska”. Kui anda ka teisi võimalusi, saab igaüks lahendada ülesande endale meelepäraselt ning tulemus on mitmekesisem. Alati võib joonistada mordi realistlikult maha, aga võib ka abstraktsemalt läheneda.
Mina panen tavaliselt seadeldise ette ja palun siis paberile luua kompositsiooni nendest esemetest. Asukohti, suurusi, värve võib muuta. Tähtis on vaid see, et töö tuleks huvitav. Kõigil alljärgneval neljal pildil on ees olnud üks ja sama seade, tööd on tehtud 8 klassi õpilaste poolt.Lisaks: Muidugi saab alati teha ka mingid “mängureeglid”. A la, kasutame ainult külmi toone või asukohti asjadel võib muuta aga värve mitte või iga eseme viimistleme eri tehnikas (nt mõne kollaažis, mõne pliiatsiga, mõne guaššiga) jne.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s